ux negatywny: garmin nuviMega minus 🙁 Garmin nuvi 250w – moja pierwsza nawigacja – ujął mnie od chwili uruchomienia, a konkretnie od próby pierwszego wpisania czegokolwiek. Projektanci doszli do wniosku, że klawiatura QWERTY jest jakimś dziwnym wymysłem i że jednak alfabetycznie będzie lepiej. Także nie wiadomo po co umieszczać klawisz spacji tam gdzie zwykle się znajduje. Miało być fajnie, a nie jest.

Po kilku latach korzystania z tego, nadal nie nauczyłem się gdzie co jest i nadal jest pukanie jednym palcem z kilkusekundowymi przerwami pomiędzy kolejnymi znakami. Na dodatek nie można jej skonfigurować inaczej.

 

 

 

 

ux negatywny: książkaExperience Design: Technology for All the Right Reasons (Synthesis Lectures on Human-Centered Informatics) Marca Hassenzahla to przykład świetnej książki, która została źle wydrukowana.

Nie chodzi o to, że druk jest kiepskiej jakości. Rzecz w tym, że książka wydana jest w szerokim formacie (kartki są szerokie), a tekst nie jest złamany na dwie kolumny i czyta się fatalnie. Czcionka jest mała, zdania złożone, oko męczy się straszliwie. Wystarczyłoby zrobić z tego dwie szpalty, a byłoby nieporównanie lepiej. Na końcu gubi się gdzieś przyjemność z czytania – UX minus.