Jak oszczędzić na wodzie?

Każdy dobrze zdaje sobie sprawę z tego, że nie każda forma wody jest odpowiednia do picia. Wiele osób uważa, że jeśli organizm ma dobrze funkcjonować musi dostawać odpowiednią ilość wody średnio mineralizowanej i wysoko mineralizowanej w stosownej proporcji. Z wodą będzie tak, że można ją pić praktycznie za darmo a można też płacić za nią bardzo wysokie sumy.

Zanim w sklepie kupimy wodę warto się zastanowić skąd warto ją wziąć, by rzeczywiście mieć gwarancję, że sięgamy po odpowiedni dla nas produkt, a jednocześnie nie będziemy za wodę przepłacać.

Ile płaci się za wodę butelkowaną?

Dosyć kuriozalne jest to, że nierzadko w sklepach można spotkać się z czymś takim, że woda butelkowana o mniejszej pojemności jest tańsza, niż woda o większej pojemności. Wcale nie wynika to z tego, że ta konkretna woda posiada jakieś specjalne wartości odżywcze, których nie posiada ta druga. Mniejsze wody o pojemności 0,5 litra najczęściej są przeznaczone dla młodszych osób i picie takiej wody to często koszty rzędu około 2 złotych, albo nawet więcej, a ceny wody 1,5 litrowej, które są wysoko mineralizowane, albo średnio mineralizowane również oscylują w podobnych granicach.

Prawda jest taka, że im większa bańkę z wodą zakupicie tym mniej będziecie musieli za nią płacić. Dlatego obojętnie jaką wodę będziecie kupować to najlepiej zdecydować się na zakup baniek 5 litrowych, ponieważ możecie zakupić taką samą wodę i zapłacić za litr nawet 4 krotnie mniej. Ponadto kupowanie mniejszej ilości butelek jest dobre dla środowiska. Kupując jedną bańkę z wodą nie zużywacie tyle pieniędzy, a ponadto jesteście świadomi tego, że nie generujecie coraz większej liczby śmieci, których i tak na świecie jest od groma.

Picie wody z kranu

Oszczędzanie wody

Spożywanie wody z kranu?

Każdy wie, że woda jest w kranie. Jednak warto się zastanowić nad tym o ile tańsza będzie taka woda. W wielu miastach jeden litr wody kosztuje mniej więcej około grosza. Wiele osób uważa, że taka woda nie nadaje się do spożycia, a jednak w większości miasta między innymi w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Krakowie, Katowicach, Lublinie ta woda z kranu nadaje się do normalnego spożycia bez przegotowania. Oczywiście są miasta, gdzie nie można jej tak spożywać, warto więc indywidualnie sprawdzić jak to w naszym przypadku dokładnie wygląda.

Na pewno warto zwracać uwagę na to, że woda z kranu będzie porównywalna do wody źródlanej. Jeśli wiec ktoś spożywa bardzo popularne marki wody jak Kropla Beskidu czy Żywiec Zdrój to tak naprawdę może przestać ją kupować i zacząć pić wodę z kranu, ponieważ wartość tych wód jest taka sam. Różnica jest dla osób, które spożywają wodę zmineralizowaną. Jeśli przestawimy się z wody źródlanej na wodę zmineralizowaną to tak naprawdę za każdy litr zapłacimy nawet 100 razy mniej.

Story Page