Programy lojalnościowe dużych dyskontów

Pytanie o to czy zbieramy punkty w różnorakich miejscach handlowych jest nam coraz częściej zadawane i raczej nie powinno być z tego powodu zaskoczenia. Okazuje się bowiem, że programy lojalnościowe dla poszczególnych firm są coraz ważniejsze i coraz chętniej je wykorzystują. Oczywiście zbieranie punktów ma swoich zwolenników i przeciwników.

Jednak wbrew pozorom nie musi to trwać bardzo długo nim uda się nam zebrać sensowną ilość punktów, które rzeczywiście przyniosą nam jakąś korzyść. Coraz częściej to zbieranie punktów idzie klientom szybko, a to dalej zachęca nas do korzystania z programów lojalnościowych.

Program lojalnościowy

Na dzień dzisiejszy wydaje się, że takim najlepszym, najbardziej rozwiniętym programem lojalnościowym jest PayBack. Wynika to z faktu, że jest tam bardzo szerokie grono partnerów, u których będzie można zbierać punkty, będzie można również finalizować różnorakie transakcje właśnie za punkty. Wystarczy tutaj wspomnieć współpracę z takimi firmami jak stacje paliw BP, Multikino. Orange. Agito, Bank BZWBK, Hipermarkety. Punkty albo można wymieniać na nagrody albo też wydawać u partnerów w trakcie zakupów.

Inne programy lojalnościowe warte uwagi

Oczywiście są także inne programy lojalnościowe. Wśród nich można wymienić ClubCard oraz Vitay.

Karty lojalnościowe

ClubCard to program przygotowany przez sklepy Tesco. Za każde wydane 2 złote będzie się otrzymywać 1 punkt. Tak zbierane punkty są automatycznie wymieniane na bony płatnicze, które otrzymamy pocztą na adres podany przy rejestracji. Program będzie podobny do PayBack, ale ograniczony wyłącznie do sieci sklepów Tesco. Jeśli ktoś regularnie w tym sklepie robi zakupy to bez wątpienia warto taką kartę posiadać.

Vitay to program należący do stacji paliw Orlen a więc największej polskiej firmy. Zbierać punkty można przez kupowanie na stacjach paliw Orlen a także w niektórych sklepach internetowych, które są partnerami. Program najlepszy będzie dla osób, które dużo jeżdżą samochodem. Za tankowanie zbiera się punkty, które wymieniać można na gadżety, paliwo czy kawę bądź przekąski na stacjach Orlen.

Wśród interesujących programów można również wymienić ten prowadzony przez sieć sklepów Praktiker, gdzie będzie można kupować materiały budowlane. Wydawana tam kwota jest sumowana i jeśli w sumie wyda się ponad 20 tysięcy złotych to otrzyma się kartę, która będzie uprawniała nas do zakupów z rabatem 10%. Dzięki temu przy dużych zakupach oszczędność może być istotna. Warto wiec również z tego programu skorzystać.

 

Story Page